Google search engine
HomeSPORTBh. košarkaši ostvarili petu pobjedu na Evropskom prvenstvu

Bh. košarkaši ostvarili petu pobjedu na Evropskom prvenstvu

kosarka

Na krilima Jusufa Nurkića, koji je postigao 30 poena uz 18 skokova, košarkaši BiH u petom kolu EP-a pobijedili su Portugal sa 73:64.

Iako su u prvom poluvremenu gubili s 39:25, izabranici selektora Alena Abaza u nastavku utakmice koja je odlučivala pobjednika grupe A zaigrali su mnogo bolje i dobili treći period igre s 27:18.

Tada se raspala igra reprezentacije Portugala, koja je zadnju četvrtinu izgubila s 21:7 i upisala svoj prvi poraz na takmičenju.

Reprezentacija BiH u pet odigranih kola ima isti broj pobjeda i zauzela je prvo mjesto u grupi A. U posljednjem kolu, koje je na rasporedu 18. jula, BiH će igrati protiv Luksemburga.

Pored Nurkića, protiv Portugala raspoložen je bio i Stefan Glogovac s 18 poena i šest skokova.  U timu Portugala se istaknuo Fernando Ferreira s 11 poena i tri skoka.