Mirza i Kerim će predstavljati Srebrenik na federalnom takmičenju iz matematike

0

Proteklog vikenda  u Katoličkom školskom centru “Sv. Franjo” Tuzla, održano je kantonalno takmičenje iz matematike za učenike srednjih škola. Učenici MSŠ Srebrenik Mirza Omerčić i Kerim Dajić na ovom takmičenju su pokazali zavidno znanje iz matematike. Mirza je osvojio prvo mjesto u kategoriji učenika drugih razreda, a Kerim  treće mjesto, u istoj kategoriji, čime su osigurali učešće i na  federalnom takmičenju.

-“Nemjerljiv je uspjeh i značaj plasmana naših matematičara na kantonalnom takmičenju, kako za školu, zbog same promocije, ali i vrednovanja uspjeha, tako i za naše učenike, koji su ovim pokazali i kvalitet načina rada ove škole. Kao mentorica, presretna sam zbog njih, jer njihov uspjeh je i moj, i uspjeh naše škole. Čestitke upućujem i roditeljima naših matematičara koji su nas predstavili u najboljem svjetlu, a nadamo se najboljem i na predstojećem federalnom takmičenju”- izjavila je Mensura Salkić, profesorica matematike, mentorica takmičačara.

Iskrene čestitke na pokazanom znanju i  promociji  škole.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here