14.4 C
Srebrenik
Subota, 18 Septembra, 2021

Mirza i Kerim će predstavljati Srebrenik na federalnom takmičenju iz matematike

Proteklog vikenda  u Katoličkom školskom centru “Sv. Franjo” Tuzla, održano je kantonalno takmičenje iz matematike za učenike srednjih škola. Učenici MSŠ Srebrenik Mirza Omerčić i Kerim Dajić na ovom takmičenju su pokazali zavidno znanje iz matematike. Mirza je osvojio prvo mjesto u kategoriji učenika drugih razreda, a Kerim  treće mjesto, u istoj kategoriji, čime su osigurali učešće i na  federalnom takmičenju.

-“Nemjerljiv je uspjeh i značaj plasmana naših matematičara na kantonalnom takmičenju, kako za školu, zbog same promocije, ali i vrednovanja uspjeha, tako i za naše učenike, koji su ovim pokazali i kvalitet načina rada ove škole. Kao mentorica, presretna sam zbog njih, jer njihov uspjeh je i moj, i uspjeh naše škole. Čestitke upućujem i roditeljima naših matematičara koji su nas predstavili u najboljem svjetlu, a nadamo se najboljem i na predstojećem federalnom takmičenju”- izjavila je Mensura Salkić, profesorica matematike, mentorica takmičačara.

Iskrene čestitke na pokazanom znanju i  promociji  škole.

Vijesti

U Srebreniku održana promocija knjiga “Breza” i “Grabež”

U Domu kulture u Srebreniku danas je održana promocija knjiga „Breza-94“: bužimska bosanska bitka“ i "Grabež 1992-1993, trganje od zaborava" Knjige su svjedočanstva o herojskoj...

Besplatna članarina za sve učenike i studente u Gradskoj biblioteci u Srebreniku

Realizacijom projekta  “UVEDIMO SVAKO DIJETE U BIBLIOTEKU”  članarina u Gradskoj biblioteci u Srebreniku je za sve učenike osnovnih, srednjih škola i studente koji se...

Džumhur i Alvarez otvaraju meč Davis Cupa između BiH i Perua u Limi

Teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras započinje nastup u Davis Cupu susretom sa selekcijom Perua u Limi. Meč u okviru Prve svjetske grupe otvorit...

Stay Connected

21,988FansLike
2,940FollowersFollow
18,400SubscribersSubscribe