15.4 C
Srebrenik
Utorak, 28 Septembra, 2021

Pozivaju se građani, privredni i drugi subjekti da se uključe u veliku ekološku akciju na području općine Srebrenik

U skladu sa članom 146. Odluke o komunalnom redu, kojim je mjesec maj određen kao mjesec uređenja grada i naseljenih mjesta na području općine Srebrenik, načelnik općine Srebrenik je donio Program aktivnosti na realizaciji proljetne akcije uređenja općine Srebrenik, koja se ima realizovati u periodu od 03. do 31. maja 2017. godine.

Navedenim Programom, između ostalih aktivnosti planirana je organizacija akcije uklanjanja divljih deponija smeća, čišćenja šireg područja planine Majevice i svih vodotoka na području općine Srebrenik, koja će se u saradnji sa Mjesnim zajednicama i građanima, JP “9. Septembar” d.d. Srebrenik, NVO i privrednim subjektima naše općine, realizovati dana 13. maja (subota) 2017. godine.

U tom smislu, pozivaju se svi zainteresovani građani, privredni i drugi subjekti da se uključe u ovu Akciju, te daju svoj doprinos na uklanjanju divljih deponija smeća, čišćenju i uređenju svih javnih i privatnih površina, šuma i vodotoka na području naše općine.

Više informacija o organizaciji same Akcije, građani mogu dobiti kod predsjednika Mjesnih zajednice, u resornoj Službi za prostorno uređenje i zaštitu okolice općine Srebrenik, kao i na zvaničnoj web stranici općine Srebrenik.

Vijesti

Ambasada SAD o najavama Dodika: Nema otcjepljenja

Teritorijalni integritet i suverenitet BiH kao jedne države sa dva entiteta i Brčko Distriktom garantovani su Dejtonskim mirovnim sporazumom. Niti Dejton, niti Ustav BiH...

NJEMAČKA: Tri djevojčice danima živjele u stanu s mrtvim ocem, mislile su da spava

Djeca su rekla teti kako tata dugo spava. Bianca je otišla na kat kuće i pronašla brata mrtvog na kauču. Marco R. (35) iz njemačkog...

Danas kiša i oblačno vrijeme: Objavljena prognoza do petka

Jutros je u Bosni i Hercegovini umjereno do pretežno oblačno. Temperature zraka izmjerene u 08:00 sati (°C): Bjelašnica 6; Drvar 12; Bihać, Ivan-sedlo i Livno 13; Banja Luka,...

Stay Connected

21,988FansLike
2,960FollowersFollow
18,500SubscribersSubscribe