Nedjelja, 3 Jula, 2022
Google search engine
HomeSPORTVisoka pobjeda srebreničke Gradine protiv Igmana

Visoka pobjeda srebreničke Gradine protiv Igmana

Nova pobjeda na kontu košarkaša Gradine iz Srebrenika ubilježena je protiv ekipe Igmana sa Ilidze rezultatom 83:54.

Ubjedljiva pobjeda srebreničkih plavaca ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje pa se prednost domaćina penjala iz minute u minutu. Gosti iz Sarajeva ipak nisu bili na visini zadatka s obzirom da su prošle godine bili učesnici play off-a A1 lige. Srebrenička mašina kao i do sada svoju takmicu riješila je u prvom poluvremenu kada je na semaforu stajalo ubjeljivih 52:29.

U drugom poluvremenu razlika se penjala do +32 poena razlike za domaćina pa je trener Mićanović iskoristio priliku da svim košarkašima pruzi priliku. Iako se očekivala dosta neizvjesnija utakmica gosti ipak nisu imali ni najmanju sansu, a za to su se pobrinuli Tanasilovic sa 24 poena, Hrncic sa 17 poena te Grošić i Golijanin sa po 14 ubacenih poena. Kod gostiju istakli su se Mehice sa 13 poena te Tarcin i Arslanagic sa po 10 postignutih poena.

Treba napomenuti da je ovo bila treca pobjeda košarkaš Gradine u isto toliko odigranih utakmica te da srebrenički plavci u ovoj sezoni izgledaju nezaustavljivo ka svom cilju.

Priliku da nastave svoj pobjedonosni niz košarkaši Gradine imaju u narednom kolu protiv ekipe Iskre iz Bugojna.