Nedjelja, 5 Decembra, 2021
Google search engine
HomeSPORTTakmičari KBS „Tuzla Sinbra“ Tuzla ostvarili značajne rezultate

Takmičari KBS „Tuzla Sinbra“ Tuzla ostvarili značajne rezultate

Takmičari KBS „Tuzla Sinbra“ Tuzla su proteklog vikenda nastupili na nekoliko domaćih i međunarodnih turnira i postigli odlične rezultate.

Seniorske reprezentativke kluba zajedno sa trenerom Fikretom Selmanom učestvovale na Balkanskom šampionatu za seniore u Istanbulu 23.-25.03.2018 godine. Prvog dana, Azra Bašić je u kategoriji seniorke -61 kg zaustavljena u 3 kolu i osvojila 7 mjesto.

Kadeti i juniori kluba su u subotu 24.03.2018 godine nastupili na međunarodnom turniru “Pljevlja Open” u Crnoj Gori. Zlatnu medalju je osvojila Emina Abdulić kadetkinje -47 kg i kadetska ženska ekipa u sastavu (Abdulić, Dahalić, Zoletić). Srebrenom medaljom su se okitile Dina Mahmud juniorke +59 kg i Azra Dahalić kadetkinje -54 kg, dok su bronzane medalje osvojili Bakir Kadrić juniori -76 kg i Jasmina Zoletić – kadetkinje -47 kg.

Na memorijalnom turniru “Rašid Buća Ilijaš” koji je održan 24.03.2018 godine ostvareni su odlični rezultati. Zlatne medalje su osvojili: Lamija Softić – kate 10 godina 1 nivo, Faris Sinanović – kate 12 godina, Loren Šarić – borbe 12 godina -42 kg, Kate ekipno djevojčice 10-11 godina (Hasić, Suljić, Softić), Lejla Ibrišimović – kate juniorke, Faris Sinanović – borbe 12 godina -47 kg. Srebrenu medalju je osvojila Dženita Hasić – kate 10 godina, dok su bronzane bile Emili Suljić – borbe 11 godina +44 kg i Dženita Hasić – borbe 10 godina -34 kg. Takmičare je vodila trenerica Lejla Bašić.

U nedjelju 25.marta, takmičari kluba su nastupili na međunarodnom turniru u Banja Luci „Bushido Cup“ na kojem je učešće uzelo 1.200 takmičara iz 9 zemalja. Zlatnu medalju je osvojio Adi Pipal u kategoriji borbe 10 godina +52 kg, dok se srebrenom medaljom okitila Irna Mujanović u kategoriji borbe 12 godina -45 kg.

Istog dana u Živinicama je odžano I kolo kantonalne karate lige, na kojem su u velikom broju nastupi najmlađi članovi kluba kojima je ovo bilo i prvo takmičenje. Učešće je uzelo 450 takmičara iz 20 karate klubova. U neslužbenim kategorijama osvojene su 4 zlatne, 3 srebrene i 5 bronzanih medalja. U službenim kategorijama postignuti su slijedeći rezultati:

Zlatne medalje: Ana Zoletić juniorke -59 kg, Edisa Kovač kadetkinje -54 kg, Alan Suljić kate 8 godina, Ibrahim Ibrišimović kate 12 godina, Emina Husić borbe 11 godina -44 kg, Husein Tomić borbe 12 godina -37 kg, Nedim Osmanbegović borbe 10 godina -35 kg, Ibrahim Ibrišimović borbe 11 godina -35 kg.

Srebrene medalje su osvojili: Tony Pipal u kategoriji borbe 12 godina +52 kg i Mešić Nejla borbe 12 godina -45 kg, dok su se bronzanim odličjima okitili: Amer Avdić borbe 12 godina -47 kg, Mršić Lamija borbe 10 godina -30 kg, Amila Jahić borbe 10 godina -30 kg. Takmičare su vodili treneri kluba Una Selman Žilić, Adi Selman i Almedina Kadrić. (RTV SLON)