Obavljeno žrijebanje: određeni termini za medijsko predstavljanje za lokalne izbore

0
698

Danas je u plavoj sali Doma kulture Srebrenik, u prisustvu predstavnika Gradske izborne komisije Marka Kraljevića, obavljeno žrijebanje za raspored predstavljanja političih subjekata u programu Radio Srebrenika, za osnovnu izbornu jedinicu 049A Srebrenik za Lokalne izbore 2020. godine, te raspored termina za predstavljanje kandidata za gradonačelnika Grada Srebrenika na predstojećim lokalnim izborima. Za političke subjekte predviđen je medijski prostor od 10 minuta, a za kandidate za gradonačelnika 20 minuta.

Termini za predstavljane kandidata za gradonačelnika Grada Srebrenika:

26. 10. od 11 sati – Nihad Omerović – nezavisni kandidat

27.10. od 11 sati – Salko Omerović – kandidat Nezavisne bosanskohercegovačke liste

28.10. od 11 sati – Damir Zukić – nezavisni kandidat

29.10. od 11 sati – Jakub Suljkanović – kandidat Pokreta demokratske akcije – PDA

30.10. od 11 sati – Ibrahim Zukić – kandidat SDA – Stranke demokratske akcije

02.11. od 11 sati – Alma Muratović – kandidat SDP-Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine.

Termini predstavljanja političkih subjekata u programu Radio Srebrenika:

19.10. u 10 sati – SNSD – Milorad Dodik

19.10. u 10:20 – Savez za novu politiku

20.10. u 10 sati – HSP BiH

20.10.u 10:20 – LDS BiH

21.10.u 10 sati – Čapljinska neovisna stranka – Čapljina u srcu

21.10. u 10:20 – Demokratska fronta

22.10. u 10 sati – Nezavisna bosanskohercegovačka lista

22.10. u 10:20 – Hrvatska republikanska stranka

23.10. u 10 sati – Pokret demokratske akcije – PDA

23.10. u 10:20 – BOSS – Bosanska stranka Mirnes Ajanović

26.10. u 10 sati – Liberalna stranka BiH

26.10. u 10:20 – Savez mladih snaga

27.10. u 10 sati – Socijaldemokrati BiH – SD BiH

27.10 u 10:20 – SDP – Socijaldemokratska partija BiH

28.10. u 10 sati – BPS – Sefer Halilović

28.10. u 10:20 – Stranka penzionera – umirovljenika BiH

29.10. u 10 sati – Platforma za progres

29.10. u 10:20 – A-SDA – Stranka demokratske aktivnosti

30.10. u 10 sati – Zajedno za bolji Srebrenik

30.10. u 10:20 – Socijalistička partija

02.11. u 10 sati – Prva stranka

02.11. u 10:20 – Savez za Stari grad

03.11. u 10 sati – HDZ BiH, HDZ 1990

03.11 u 10:20 – HKDU – BiH

04.11. u 10 sati SDA – Stranska demokratske akcije

04.11. u 10:20 – SBB

05.11. u 10: sati – Stranka za BiH

05.11. u 10:20 – Pokret Most 21

Predstavnik Gradske izborne komisije Marko Kraljević je konstatovao da je žrijebanje proteklo po pravilima propisanim od strane Centralne izborne komisije, uz obavezu Radio Srebrenika da navedene političke subjekte i kandidate za gradonačelnika pravovremeno obavijesti o rasporedu i terminima medijskog predstavljanja.

Napominjemo, da politički subjekti koji se ne odazovu na predviđeni termin, neće biti u mogućnosti da ga naknadno iskoriste.

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime