Edhem Vikalo najuspješniji junior u Izboru sportiste godine Tuzlanskog kantona

Stefani Krešić u konkurenciji pojedinačnih i Alen Ovčina u konkurenciji ekipnih sportova, proglašeni su najboljim sportistima Tuzlanskog kantona u 2020. godini, na sinoć održanoj manifestaciji u organizaciji Sportskog saveza Tuzlanskog kantona.Stefani Krešić je članica Karate kluba „Do“ Tuzla. u 2020. godini je osvojila 5. mjesto na Evropskom prvenstvu za seniore do 21 godine, treće i drugo mjesto na prvenstvu Balkana, a godinu je završila na trećem mjestu svjetske rang liste karatašica do 21 godine.Alen Ovčina je najbolji igrač Rukometnog kluba Sloboda i rukometni reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Foto: Tuzlainfo.ba

U konkurenciji juniora za najuspješnijeg sportistu 2020. godine Tuzlanskog kantona proglašen je i naš mladi sugrađanin Edhem Vikalo.Radi se inače o svestranom mladom sportisti koji trenira atletiku u AK Sloboda,koji je u 2020.godini ostvario niz vrhunskih rezultata.

Ostale nagrade i priznanja po kategorijama:

NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTA OSOBA SA INVALIDITETOM

Mirela Ramić , Streljački invalidski klub „Tuzla“

Hajro Bečić, Streljački klub invalida Banovići

NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA OSOBA SA INVALIDITETOM:

SKISO „Sinovi Bosne“ – Lukavac

Streljački invalidski klub „Tuzla“

Ekipa Sportskog saveza TK osoba sa invaliditetom u ribolovu

NAJUSPJEŠNIJI TRENER OSOBA SA INVALIDITETOM:

Mirsad Hasić, Streljački invalidski klub „Tuzla“

POSEBNA PRIZNANJA:

Lamija Softić, KBS Tuzla

Irna Mujanović, KBS Tuzla

Lamija Dedić, KK Jedinstvo Dženex

Klub ritmičko-sportske gimnastike Sloboda Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Kenan Mehmedović, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla

Kenan Dračić, Plivački klub „Zmaj Alpamm“ Tuzla

Amila Bećirović, Klub ritmičko sportske gimnastike „Sloboda“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Edhem Vikalo, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla

Sadin Mulahalilović, Karate klub „Zmaj“ Gradačac

Danijal Muminović, Teniski klub „Sloboda“ Tuzla 

NAJUSPIJEŠNIJI TRENER U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Anto Krešić, Karate klub „DO“ Tuzla

Kada Delić-Selimović, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla

Hajrudin Trle, Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJE EKIPA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Karate klub „DO“ Tuzla

Karate Klub ORKKA Lukavac

Biciklistički klub „Zmaj od Bosne“ Tuzla               

AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U POJEDINAČNIM SPORTOVIMA:

Osman Junuzović, Atletski klub „Doboj Istok“

Rusmir Malkočević, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla

Nefisa Berberović, Teniski klub „NES“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI KADET/KADETKINJA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Renata Šabanović, Košarkaški klub RMU Banovići

Muharem Milkunić, Rukometni klub „Sloboda“ Tuzla

Haris Hasanović, Fudbalski klub Sloboda Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI JUNIOR/JUNIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Dajana Ibrić, Košarkaški klub RMU Banovići

Eldar Mehmedović, Fudbalski klub „Sloboda“ Tuzla

Edin Klis, Rukometni klub „Sloboda“ Tuzla

NAJUSPIJEŠNIJI TRENER U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Slaviša Ožegović, Košarkaški klub RMU Banovići

Damir Doborac, Rukometni klub Gračanica

Damir Mulaomerović, Omladinski košarkaški klub „Sloboda“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI KLUBOVI U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Košarkaški klub RMU Banovići

Futsal klub Salines Tuzla City

Rukometni klub Gračanica

Rukometni klub „Sloboda“ Tuzla

NAJUSPJEŠNIJI SENIOR/SENIORKA U EKIPNIM SPORTOVIMA:

Dženita Kahvedžić, Košarkaški klub RMU Banovići

Emir Suhonjić, Rukometni klub „Sloboda“ Tuzla

Amar Beganović, Fudbalski klub Sloboda Tuzla

Manifestacija Izbor sportiste godine pod pokroviteljstvom Vlade Tuzlanskog kantona održana je 27. put. Organizator je Sportski savez Tuzlanskog kantona, a suorganizatori je JU BKC Tuzlanskog kantona.

Na manifestaciji su se sa tri kompozicije predstavile i učenice Srednje muzičke škole „Čestmir Mirko Dušek“ iz Tuzle Ajla Bajrami, Asja Merdić, Amina Šećerović i Anja Mujagić.

Vijesti

Stay Connected

21,566FansLike
2,664FollowersFollow
17,300SubscribersSubscribe

Zadnje objave