Broj zaposlenih u Federaciji BiH

0

Broj zaposlenih u Federaciji BiH prema prebivalištu zaposlenika na dan 24.05.2021.godine iznosio je 523.768. Ovaj broj veći je za 872 zaposlenika u odnosu na podatak od 17.05.2021. godine kada je broj zaposlenih iznosio 522.896.

Broj zaposlenih prema prebivalištu osiguranog lica i sjedištu poslodavca na dan 24.05.2021. godine po kantonima/RS/BD može se vidjeti u tabelarnom pregledu.

Broj zaposlenih prema prebivalištu osiguranog lica i sjedištu poslodavca
KantonTekuće stanje na dan 24.05.2021.Procenat učešća zaposlenika prema prebivalištu po kantonima/RS/BD  u ukupnom broju zaposlenika
Kanton Sarajevo139.756159.31326,68
Tuzlanski kanton102.06199.14419,49
Zeničko-dobojski kanton86.12781.17216,44
Hercegovačko-neretvanski kanton52.12852.3249,95
Srednjobosanski kanton51.77949.6849,89
Unsko-sanski kanton38.35037.6897,32
Zapadnohercegovački  kanton20.83020.4263,98
Kanton 1011.30211.0672,16
Bosansko-podrinjski kanton7.3856.7971,41
Posavski kanton5.6966.3071,09
Republika Srpska7.535 1,44
Brčko distrikt819 0,16
Ukupno:523.768523.923 

Stanje broja zaposlenih na dan 24.05.2021. godine po prebivalištu zaposlenika i sjedištu poslodavca razvrstanih po kantonima i općinama može se vidjeti na linku http://pufbih.ba/v1/public/upload/files/24_05_2021.pdf .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here