Ponedjeljak, 25 Oktobra, 2021
Google search engine
HomeBIZNISBroj zaposlenih u Federaciji BiH

Broj zaposlenih u Federaciji BiH

Broj zaposlenih u Federaciji BiH prema prebivalištu zaposlenika na dan 03.05.2021.godine iznosio je 520.612.

Broj zaposlenih prema prebivalištu osiguranog lica i sjedištu poslodavca na dan 03.05.2021. godine po kantonima/RS/BD može se vidjeti u tabelarnom pregledu.

Broj zaposlenih prema prebivalištu osiguranog lica i sjedištu poslodavca
KantonTekuće stanje na dan 03.05.2021.Procenat učešća zaposlenika prema prebivalištu po kantonima/RS/BD  u ukupnom broju zaposlenika
Broj zaposlenika po prebivalištu osiguranikaBroj zaposlenika po sjedištu poslodavca
Kanton Sarajevo139.163158.48826,73
Tuzlanski kanton101.52698.66719,50
Zeničko-dobojski kanton85.41280.48416,41
Hercegovačko-neretvanski kanton51.89552.0669,97
Srednjobosanski kanton51.38549.3619,87
Unsko-sanski kanton38.00937.3297,30
Zapadnohercegovački  kanton20.71920.3313,98
Kanton 1011.24110.9942,16
Bosansko-podrinjski kanton7.3586.7821,41
Posavski kanton5.6736.2871,09
Republika Srpska7.419 1,43
Brčko distrikt812 0,16
Ukupno:520.612520.789 

Stanje broja zaposlenih na dan 03.05.2021. godine po prebivalištu zaposlenika i sjedištu poslodavca razvrstanih po kantonima i općinama može se vidjeti na linku http://pufbih.ba/v1/public/upload/files/zaposleni_za_WEB_na_dan_03_05_2021.pdf .

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments