Srijeda, 1 Decembra, 2021
Google search engine
HomeSPORTItalija ostala bez direktnog plasmana na SP, Englezi postigli 10 golova San...

Italija ostala bez direktnog plasmana na SP, Englezi postigli 10 golova San Marinu

Utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine igrane su i večeras, a dobili smo još dva putnika na Mundijal. To su Švicarska i Engleska, a Italija je iznenađujuće završila na drugom mjestu i morat će kroz baraž pokušati izboriti plasman na smotru najboljih svjetskih selekcija.

Švicarska je na domaćem terenu pobijedila Bugarsku sa 4:0 te tako preuzela prvo mjesto u grupi C i plasirala se na Mundijal. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a zatim su u drugom pogađali Okafor, Vargas, Itten i Freuler, dok su Švicarcima poništena i dva pogotka zbog ofsajda.

Italija je ostala bez prvog mjesta zbog remija na gostovanju kod Sjeverne Irske (0:0). Aktuelni prvak nije uspio doći do pobjede, a i minimalna im nije odgovarala s obzirom na ubjeljiv trijumf Švicarske. Azzurrima je tako završila na drugom mjestu i mora se zadovoljiti baražom.

Engleska je sa 0:10 pobijedila San Marino na gostovanju i plasirala se u Katar. U prvom poluvremenu Maguire je postigao pogodak i Fabri autogol, dok je četiri gola dodao Kane. U drugom dijelu pogađali su Smith Rowe, Mings, Abraham i Saka.