Ponedjeljak, 8 Augusta, 2022
Google search engine
HomeBIZNISBroj zaposlenih u Federaciji BiH na dan 06.12.2021. godine

Broj zaposlenih u Federaciji BiH na dan 06.12.2021. godine

Broj zaposlenih u Federaciji BiH prema prebivalištu zaposlenika na dan 06.12. 2021.godine iznosio je 533.240. Ovaj broj manji je za 513 u odnosu na podatak od 30.11.2021. godine kada je broj zaposlenih iznosio 533.753.

Broj zaposlenih prema prebivalištu osiguranog lica i sjedištu poslodavca
KantonTekuće stanje na dan 06.12.2021.Procenat učešća zaposlenika prema prebivalištu po kantonima/rs/bd  u ukupnom broju zaposlenika
Broj zaposlenika po prebivalištu osiguranikaBroj zaposlenika po sjedištu poslodavca
Kanton Sarajevo143.216162.66026,86
Tuzlanski kanton103.563100.65519,42
Zeničko-dobojski kanton87.41382.60516,39
Hercegovačko-neretvanski kanton53.26053.4869,99
Srednjobosanski kanton52.39250.5189,83
Unsko-sanski kanton38.86238.1977,29
Zapadnohercegovački  kanton21.13520.7083,96
Kanton 1011.43111.1672,14
Bosansko-podrinjski kanton7.6107.0021,43
Posavski kanton5.7556.4361,08
Republika Srpska7.7701,46
Brčko distrikt8330,16
Ukupno:533.240533.434

Stanje broja zaposlenih na dan 06.12.2021.godine po prebivalištu zaposlenika i sjedištu poslodavca razvrstanih po kantonima i općinama može se vidjeti na linku
http://pufbih.ba/v1/public/upload/files/06_12_2021.pdf .

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments