Četvrtak, 18 Augusta, 2022
Google search engine
HomeBIZNISBroj zaposlenih u Federaciji BiH na dan 20.12.2021. godine

Broj zaposlenih u Federaciji BiH na dan 20.12.2021. godine

Broj zaposlenih u Federaciji BiH prema prebivalištu zaposlenika na dan 20.12.2021. godine iznosio je 534.166. Ovaj broj veći je za 359 u odnosu na podatak od 13.12.2021. godine kada je broj zaposlenih iznosio 533.807.

Broj zaposlenih prema prebivalištu osiguranog lica i sjedištu poslodavca
KantonTekuće stanje na dan 20.12.2021.Procenat učešća zaposlenika prema prebivalištu po kantonima/RS/BD  u ukupnom broju zaposlenika
Broj zaposlenika po prebivalištu osiguranikaBroj zaposlenika po sjedištu poslodavca
Kanton Sarajevo143.537163.06826,87
Tuzlanski kanton103.696100.81419,41
Zeničko-dobojski kanton87.47582.62516,38
Hercegovačko-neretvanski kanton53.37653.6039,99
Srednjobosanski kanton52.57750.7169,84
Unsko-sanski kanton38.88538.2167,28
Zapadnohercegovački  kanton21.13220.6873,96
Kanton 1011.43511.1692,14
Bosansko-podrinjski kanton7.6187.0031,43
Posavski kanton5.7796.4741,08
Republika Srpska7.828 1,47
Brčko distrikt828 0,16
Ukupno:534.166534.375 

Stanje broja zaposlenih na dan 20.12.2021. godine po prebivalištu zaposlenika i sjedištu poslodavca razvrstanih po kantonima i općinama može se vidjeti na linku
http://pufbih.ba/v1/public/upload/files/20_12_2021.pdf

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments