Subota, 27 Aprila, 2024

Državno prvenstvo za djecu – Takmičari KK “1. mart” Srebrenik osvojili 5 medalja

Na Državnom prvenstvu za djecu, održanom 07.04.2019. godine u Banja Luci, učestvovalo je 884 takmičara iz 104 karate kluba. Karate klub ”1. Mart” Srebrenik učestvovao je sa 7 takmičara i osvojio 5 medalja i to – 1 zlatnu, 3 srebrene i 1 bronzanu medalju i u ukupnom plasmanu zauzeo visoko 11 mjesto. Klub je ponovo dobio 4 reprezentativke koji će nastupiti na Balkanskom šampionatu za djecu koje se ove godine održava u Banja Luci. Čestitamo trenerima, upravi kluba i roditeljima na postignutim rezultatima i želimo još više uspjeha na Balkanskom prvenstvu. ZLATNE MEDALJE OSVOJILI SU: 1. Kate ekipno djevojčice 10-11 god.u sastavu (Duranović Hana, Delić Lana, Dorić Ejla) SREBRENE MEDALJE OSVOJILI SU: 1. Delić Lana- viceprvakinja Države BiH- borbe djevojčice 11 god.-32kg 2. Duranović Hana- viceprvakinja Države BiH u kategoriji kate djevojčice 11 god. 3. Moranjkić Jasmina-viceprvakinja Države BiH-kategorija borbe djevojčice 13 god.-54kg BRONZANE MEDALJE OSVOJILI SU: 1. Duranović Hana– u kategoriji borbe djevojčice 11 god.-40kg.