Srijeda, 25 Juna, 2025

72 migranta pronađena u ilegalnim smještajima

Na Ilidži se jutros odiglara velika akcija – u ilegalnim smještajima pronađena 72 migranta, koji su potom izmješteni u privremeno prihvatni kamp Blažuj.

Akciju je provela Služba za poslove sa strancima uz asistenciju MUP-a Kantona Sarajevo i Kantonalne uprave za inspekcijske poslove.

Kako nam je navedeno, na kontrolisanim lokacijama zatečeno je ukupno 72 lica, od čega su dva maloljetnika, koji
ilegalno borave u privatnim objektima na području Općine Ilidža. Radi se o državljanima Bangladeša, Pakistana i Indije.

Služba za poslove sa strancima je navedene migrante izmjestila u privremeno prihvatni centar Blažuj, gdje je izvršena identifikacija i registracija istih, te su im obezbijeđeni svi neophodni servisi. Također je izrečena mjera protjerivanja i stavljanja pod nadzor u Imigracioni centar u Istočnom Sarajevu za određeni broj stranih državljana – ilegalnih migranata zatečenih na kontrolisanim adresama.

Državljanima BiH koji su pružali usluge smještaja, a nisu registrovani za pružanje istih usluga, niti su izvršili prijave shodno zakonu, biće izdati prekršajni nalozi.

VIJESTI

Najnovije vijesti