Proglašena tehničko-tehnološka nesreća: Mostar pod gustim dimom

Na zajedničkoj izvanrednoj sjednici Stožera civilne zaštite Grada Mostara i Kantonalnog stožera CZ Hercegovačko-neretvanskog kantona, održanoj u ponedjeljak navečer, donesena je odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće uzrokovane požarom u javnom poduzeću „Deponija“.

Požar na deponiji i dalje je aktivan, a na terenu su angažirane sve raspoložive snage, doznaje se jutros iz Profesionalne vatrogasne postrojbe (PVP) Mostar. Kako navode iz PVP-a Mostar, zahvaćeno se područje ne širi, no s požarišta i dalje suklja veliki dim.

Jutros se Mostar probudio obavijen izmaglicom uz jak miris paljevine. Prema posljednjim informacijama o kvaliteti zraka s mjernih stanica Federalnog hidrometeorošlog zavoda, zrak u Mostaru je vrlo zagađen.

Požar na mostarskom deponiju izbio je u ponedjeljak ujutro oko 9 sati, nakon čega se ubrzo proširio te zahvatio skladište, objekte i radne strojeve za reciklažu.

Iz Operativnog centra Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNK priopćeno je jutros kako nadležne službe civilne zaštite, vatrogasne postrojbe, medicinske službe, zračne snage (air tractori), Oružane snage BiH te ostale službe zaštite i spašavanja kontinuirano poduzimaju sve potrebne mjere na lokalizaciji požara i sanaciji njegovih posljedica.

Fena/federalna.ba

VIJESTI

Najnovije vijesti