Petak, 3 Maja, 2024

KK Gradina otvorila sezonu pobjedom

KK_Gradina

Košarkaši Gradine novu sezonu u A1 ligi otvorili su gostujućom pobjedom nad ekipom KK „Burch“ rezultatom 81:77 u korist srebreničkih plavih. Teško izvojevana pobjeda nad neugodnim domaćinima dala je krila košarkašima Gradine da u predstojećoj sezoni naprave korak više.

Tokom utakmice mlada i poletna ekipa Burch-a imala je čak i +18 razlike na svom kontu, ali košarkaši Gradine ni jednog trenutka nisu odustajali što se na kraju i isplatilo. Na poluvremenu rezultat je glasio 43:28 u korist KK Burch-a. Međutim, u drugom poluvremenu sjajni „come back“ košarkaša Gradine predvođeni iskusnim Nurkanovićem i Horozićem i već na kraju treće četvrtine rezultat je bio poravnat 57:57. U zadnjoj četvrtini Gradina je na iskustvo svojih igrača privela utakmicu u svoju korist. Predvođeni novim trenerom Azurom Korlatovićem u potpunosti su iskontrolisali situaciju u zadnjem periodu i zasluženo ostvarili prvu pobjednu u novoj sezoni.

Pored već spomenutih Nurkanovića sa 16 i Horozića sa 15 postignutih poena priključili su se sjajni šuter Golijanin sa 12 poena koliko je postigao i prvi centar plavih Hasić. Kod domaćina istakao se sjajni Velić sa čak 37 poena, koji nije imao podršku u svojim suigračima za nešto više.

Naredno kolo košarkaši Gradine dočekuju ekipu Brčko DC gdje očekujemo novu pobjedu. Poziv svim ljubiteljima sporta i košarke u Srebreniku da dodju za vikend u dvoranu i podrže naše košarkaše do novog trijumfa.