Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Damir Džumhur poražen u 2. kolu kvalifikacija za US Open

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur (ATP:120) izgubio je od 19-godišnjeg Amerikanca Zanea Khana (ATP: 455.) rezultatom 2:0 u setovima (6:2, 7:6) susret 2. kola kvalifikacija za US Open.

Džumhur je do 2. kola došao pobjedom protiv Kanađanina Petara Polanskog (ATP: 236) rezultatom 2:1 u setovima (4:6, 7:6, 6:0), no u večerašnjem susretu doživio je poraz i oprostio se od igranja na ovom Grand Slamu.

Prvi set riješen je nakon 39 minuta, a Amerikancu su bila dovoljna dva breaka, u šestom i osmom gemu, te je sigurnom igrom na svoj servis došao do osvajanja prvog seta.

U drugom setu je priča bila nešto drugačija, oba tenisera su napravila po jedan break, a pobjednik je odlučen nakon tie-breaka. Iako je Damir na početku došao do vodstva od 3:0, 19-godišnji Khan se vratio, došao do preokreta i prednosti te na kraju osvajanja drugog seta i pobjede.

Ovaj meč ukupno je trajao sat vremena i 34 minute.