Subota, 14 Juna, 2025

Sastanaka gradonačelnika Srebrenika i Gradačca

Gradonačelnik Srebrenika Adnan Bjelić u svom kabinetu održao je sastanak sa gradonačelnikom Gradačca Hajrudinom Mehanovićem i njegovim pomoćnikom Mustafom Šakićem.

Razgovano je o ključnim aktivnostima dviju lokalnih zajednica. Mnogo je zajedničkih tema i prostora za saradnju – posebno u oblasti podrške poljoprivrednoj proizvodnji, s naglaskom na voćarske kulture koje su od velikog značaja za oba grada.

-“Dotakli smo se i Nacrta prostornog plana Tuzlanskog kantona, koji predviđa brojne razvojne pravce i projekte koji direktno povezuju Srebrenik i Gradačac.

Jedan od zajedničkih izazova jeste saobraćajna infrastruktura i povezanost s centrom kantona, ali i s ostatkom države – tema na kojoj ćemo intenzivno raditi u narednom periodu.

Razgovarali smo i o nastupu Grada Srebrenika na tradicionalnom Sajmu šljive u Gradačcu, kao i o potrebi boljeg povezivanja službenika uprave koji obavljaju iste ili slične poslove, kako bismo osigurali efikasniju administraciju i kvalitetniju uslugu građanima.

Zajednički rad i stalna komunikacija ključ su uspjeha lokalnih zajednica”, naveo je gradonačelnik Bjelić.

VIJESTI

SERVISNE INFORMACIJE

SREBRENIK VIJESTI