Subota, 27 Jula, 2024

Barcelona u derbiju pobijedila Real Soceidad

Ekipa Barcelone pobijedila je Real Sociedad u meču španske La Lige rezultatom 2:1, a naš Miralem Pjanić u finišu meča ušao je u igru.

Mladi igrač Barcelone Pedri otvorio je meč šansom u 10. minuti, glavom nije bio precizan, da bi u 24. minuti Messi šutirao, ali preko gola.

U 27. minuti Real Sociedad dolazi u vodstvo golom koji je postigao Willian Jose, ali slavlje je trajalo samo četiri minute jer je na drugoj strani pogodio Jordi Alba za 1:1.

Griezmann u 37. i Braitwaite u 38. minuti propustili su nove dvije šanse za Barcelonu, da bi De Jong u 43. minuti pogodio za 2:1 i tako svom timu donio preokret i vodstvo.

U nastavku je Barcelona nastavila s promašajima, prijetio je i Sociedad, no do kraja meča rezultat se nije promijenio i Katalonci su upisali šestu pobjedu u ovoj sezoni.

Bh. reprezentativac i najbolji sportaš BiH za 2020. godinu Miralem Pjanić u igru je ušao tek u 74. minuti, a u finišu meča nije imao previše prilike da se dokaže treneru i tako izbori mjesto prvotimca.

Našem igraču je ovo peti meč za Barcelonu u decembru, a nakon što je u prošlom kolu čitav meč proveo na klupi za rezervne igrače, danas je dobio samo 14 regularnih minuta. Prije toga je igrao svih 90 protiv Juventusa u Ligi prvaka, a u porazu od Cadiza dobio je samo 13 minuta.

Ovom pobjedom Barcelona se popela na peto mjesto na tabeli i nakon 12 kola imaju šest pobjeda, dva remija i četiri poraza, dok je Sociedad ostao na vrlo dobrom drugom mjestu sa 26 bodova, ali i dva meča više od Barcelone.