Četvrtak, 25 Aprila, 2024

ĐOKOVIĆ – NADAL 1:3 Nadal nakon epskog meča srušio Novaka za polufinale RG-a

RAFAEL NADAL je u polufinalu Roland Garrosa. Čovjek koji je 13 puta osvajao pariški Grand Slam u epskom četvrtfinalu pobijedio je prvog igrača svijeta Novaka Đokovića s 3:1 u setovima nakon više od četiri sata fantastičnog tenisa. Po gemovima je bilo 6:2, 4:6, 6:2 i 7:6 (4) za Španjolca.

Nadal pobjegao Đokoviću u borbi za titulu najvećeg ikad

Nadal će u polufinalu igrati protiv Alexandera Zvereva. Ovom pobjedom Nadal je smanjio prednost Đokovića u međusobnim susretima na 30:29, a napravio je i ogroman korak u utrci za najvećeg svih vremena. Naime, Nadal ima 21 Grand Slam, a Đoković i Federer su ostali na 20 osvojenih najvećih turnira. Španjolac će sad imati lijepu priliku da se dodatno odvoji na vrhu vječne ljestvice.

Bio je ovo pravi sukob titana, meč dostojan dvojice najboljih igrača u povijesti tenisa. Nadal je sjajno otvorio meč, konstantno je imao prednost, ali Novak je pokazao nevjerojatnu mentalnu snagu i tvrdoglavo se odbijao predati.

Nadal slavio u nestvarnom meču titana

Dok su Španjolac i Srbin na terenu igrali meč svih mečeva, gledatelji su mogli uživati u nestvarnoj borbi dvojice fantastičnih gladijatora. Na kraju je morao pobijediti jedan, a prema prikazanom, Nadal je više zaslužio ovu pobjedu.

Nadal je već u prvom gemu oduzeo servis suparniku, a pri rezultatu 3:1 napravio i dvostruki break i potom mirno priveo set kraju rezultatom 6:2.

Peti nositelj je fantastično krenuo i u drugi set. Đoković je u prvom gemu spasio čak šest break lopti, ali ne i sedmu. Nadal je nakon 13 minuta poveo 1:0, a zatim suparniku oduzeo još jedan servis za 3:0. No, prvi tenisač svijeta je pronašao izgubljenu igru uzvrativši s četiri gema u nizu za vodstvo 4:3. Đoković pri vodstvu 5:4 radi još jedan break za 6:4 i 1:1 u setovima.

I na otvaranju trećeg seta je Đoković izgubio svoj početni udarac. Nadal je poveo 2:0, a kada je pri rezultatu 3:1 napravio i drugi break za 4:1, u trećem setu više nije bilo spasa za srpskog tenisača.

Čudesni preokreti i ludi četvrti set

U četvrtom setu Đoković je bolje krenuo, poveo je 3:0 uz jedan oduzeti servis. Prednost je držao do rezultata 5:4 kada je servirao za set. Imao je dvije set lopte, no nije ih uspio iskoristiti, s druge strane Nadal je iskoristio drugu break loptu za 5:4 i povratak u set. Obojica su potom osvojila svoje servisa i odluka je pala u trinaestoj igri.

Nadal je sjajno ušao u tie break, poveo je 3:0, pa 6:1 i stigao do pet meč lopti. Đoković je čudesno spasio četiri meč lopte, ali ne i petu. Nadal je tako nakon četiri sata i 16 minuta igre slavio s 3:1 u setovima.

Španjolac će u polufinalu igrati protiv Nijemca Alexandera Zvereva koji je u četvrtfinalu nakon tri sata i 20 minuta pobijedio Španjolca Carlosa Alcaraza sa 6:4, 6:4, 4:6, 7:6 (7).