Subota, 27 Jula, 2024

Italija oborila Svjetski rekord, Belgija jednom nogom u Qataru

Sinoc su se širom Evrope igrale utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a najzanimljivije je bilo u Baselu gdje su meč bez pogodaka odigrali Švicarska i Italija koja je oborila svjetski rekord budući da već 36 uzastopnih utakmica nisu poraženi.

Evropski prvaci su bili bolja ekipa u prvom poluvremenu u kojem su dominirali u posjedu lopte te su imali nekoliko opasnih udaraca, ali promjene rezultata nije bilo.

Početkom drugog dijela Italija je mogla doći u vodstvo, ali je Sommer odbranio penal Jorginha koji je loše šutirao. U nastavku meča Švicarci su bili bolji i konkretniji rival pa je na kraju neriješen rezultat bio i najrealniji ishod ove utakmice.

Sinoc nije bilo iznenađenja na evropskim terenima pa su sigurne pobjede ostvarili Englezi protiv Andore, Nijemci protiv Armenije, Španci protiv Gruzije te Belgijanci protiv Češke.

Vrijedi izdvojiti još iznenađujuću pobjedu Albanije na domaćem terenu protiv Mađarske rezultatom 1:0.