Petak, 17 Maja, 2024

Real i Bayern blizu polufinala, večeras Barcelona dočekuje Romu, a Liverpool M. City

Ekipa Real Madrida predvođena Cristianom Ronaldom savladala je Juventus u Torinu u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka rezultatom 3:0.

Kraljevi su tako stigli na korak do plasmana u polufinale ovog takmičenja uoči uzvrata koji se igra za sedam dana.

Dva gola za Real Madrid postigao je Cristiano Ronaldo, u trećoj i 64. minuti , a za treći je asistirao Marcelu u 72. minuti za konačan rezultat od 3:0.

U 66. minuti Dybala je dobio drugu javnu opomenu, odnosno crveni karton pa su crnobijeli igrali sa igračem manje do kraja susreta.

Drugi gol Portugalca je oduševio navijače oba tima, efektne “makazice” su osigurale gromoglasan aplauz.

Ronaldo je postao prvi igrač u historiji koji je postigao gol na deset uzastopnih utakmica u Ligi prvaka.

U drugoj  utakmici četvrtfinala ekipa Bayerna porazila je Sevillu nakon preokreta, a konačni rezultat na Ramón Sánchez Pizjuán stadionu glasio je 2:1 za Bavarce.

Sevilla je povela protiv bavarskog velikana u 32. minutu, kada je Pablo Sarabia bio precizan. Bavarci su izjednačili pet minuta kasnije, autogolom Jesusa Navasa.

Bayern je imao posjed lopte i zasluženo dolazi do drugog gola u 68. minutu, kada je glavom pogodio Thiago Alcantara. U nastavki meča Bavarci su bez većih problema kontolisali tok meča i ostvarili pobjedu koja ih dovodi na korak do polufinala.

Večeras se sastaju Barcelona – Roma i Liverpool – Manchester City. Revanši četvrtfinala Lige prvaka na rasporedu su 10. i 11. aprila. (vijesti.ba)