Nedjelja, 5 Maja, 2024

Slobodu korak dijeli od Premijer lige BiH

Kolo prije kraja prvenstva, Sloboda i dalje ima dva boda prednosti nad Jedinstvom. Tuzlaci su pobjedom u Srebreniku, što im je bila 22. u prvenstvu, duboko zakoračili u viši rang.

Teško je očekivati da izabranici Miroslava Ćire Blaževića ispuste dva boda prednosti u posljednjem kolu jer u Tuzli dočekuju Igman iz Konjica.

Crveno-crni su furiozno slavili u komšijskom Srebreniku protiv Gradine, koja je ranije osigurala svoj status prvoligaša. Slobodu je u vodstvo doveo Krpić nakon ubačaja iz kornera poslije svega 10-ak minuta igre.

Do kraja prvog dijela nije bilo pravih prilika niti uzbuđenja, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:1. U nastavku su gosti riješili sve dileme oko pobjednika s još dva gola.

U desetoj minuti nastavka rezervista Mujkić presijeca jednu loptu i rutinski pogađa za 2:0. Ubrzo je i Redžepi zatresao mrežu Srebreničana nakon jednog ubačaja iz kornera. U ostatku utakmice nije bilo pravog žara, Sloboda je mirno privela stvari kraju.

Sloboda sada ima 68 bodova, a drugoplasirano Jedinstvo, koje je u Mostaru savladalo Branitelj, dva boda manje. Tuzlaci jednostavno moraju dobiti Igman u Tuzli u subotu i onda i zvanično postaju novi stari premijerligaš..