Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Treće pretkolo UEFA Evropske lige-Poraz Zrinjskog u Malmeu

Zrinjski je sinoć na gostovanju u Malmeu poražen s 3:0 u prvom meču trećeg pretkola UEFA Evropa lige. U prvih 45 minuta više loptu u posjedu je imao domaći tim i propustio je dvije dobre prilike u kojim se našao Markus Rosemberg, dok je Zrinjski imao najbolju šansu u 33’ kad je Miljan Govedarica izašao sam pred golmana Malmoa Johana Dahlina, ali šalje loptu preko gola.

Malmo je do prednosti došao u 36’. Nakon kornera u gužvi u kaznenom prostoru Zrinjskog se najbolje snašao Rasmus Bengtsson i sa peterca je loptu poslao u mrežu.

Slična igra prikazana je i u drugom poluvremenu. Rosemberg u 66’ odlično upošljava Andersa Christiansena koji je brži od defanzivaca Zrinjskog i iskosa sa desne strane pogađa za 2:0.

Jo Inge Berget u 74’ šutira sa distance, golman Ivan Brkić odbija loptu do Sorena Rieksa koji postiže treći pogodak za Malmo.

Trener Hari Vukas je danas na teren izveo sljedeći sastav: Ivan Brkić, Frane Čirjak, Irfan Hadžić (67. Ivan Lendrić), Damir Šovšić (61. Damir Zlomislić), Tomislav Barbarić, Dario Rugašević (79. Mario Tičinović), Slobodan Jakovljević, Edin Rustemović, Staniša Mandić, Advan Kadušić, Miljan Govedarica.

Revanš susret na programu je za sedam dana na stadionu „Pecara“ u Širokom Brijegu.