Četvrtak, 9 Maja, 2024

Velika pobjeda Tottenhama u gostima kod Citija

tottenham-celebration-win_3411797

U derbiju 26. kola engleske Premier lige ekipa Tottenhama savladala je Manchester City u gostima rezultatom 2:1

Prvo poluvrijeme donosi mnogo bolju igru Tottenhama. Imao je tim Mauricija Pochettina bolje šanse, više loptu u svom posjedu, ali do gola ipak nisu mogli. Do prednosti su gosti došli u 53. minuti. Dosuđen je penal, a Harry Kane pogađa za prednost Suprsa od 1:0. Imao je City potom veliku šansu. Toure je pogodio prečku, da bi u 74. minuti stigli do izjednačenja. Zlatna rezerva Kelechi Iheanacho pogodo je za 1:1. Ipak, u 83. minuti Tottenham stiže do pobjede. Eriksen je pogodio za pobjedu Spursa od 2:1.

Ovom pobjedom Tottenham je došao na samo dva boda zaostatka za vodećim Leicesterom i definitivno se nametnuo kao jedan od najozbiljnijih kandidata za titulu.