Utorak, 7 Maja, 2024

Visoka pobjeda srebreničke Gradine protiv Igmana

Nova pobjeda na kontu košarkaša Gradine iz Srebrenika ubilježena je protiv ekipe Igmana sa Ilidze rezultatom 83:54.

Ubjedljiva pobjeda srebreničkih plavaca ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje pa se prednost domaćina penjala iz minute u minutu. Gosti iz Sarajeva ipak nisu bili na visini zadatka s obzirom da su prošle godine bili učesnici play off-a A1 lige. Srebrenička mašina kao i do sada svoju takmicu riješila je u prvom poluvremenu kada je na semaforu stajalo ubjeljivih 52:29.

U drugom poluvremenu razlika se penjala do +32 poena razlike za domaćina pa je trener Mićanović iskoristio priliku da svim košarkašima pruzi priliku. Iako se očekivala dosta neizvjesnija utakmica gosti ipak nisu imali ni najmanju sansu, a za to su se pobrinuli Tanasilovic sa 24 poena, Hrncic sa 17 poena te Grošić i Golijanin sa po 14 ubacenih poena. Kod gostiju istakli su se Mehice sa 13 poena te Tarcin i Arslanagic sa po 10 postignutih poena.

Treba napomenuti da je ovo bila treca pobjeda košarkaš Gradine u isto toliko odigranih utakmica te da srebrenički plavci u ovoj sezoni izgledaju nezaustavljivo ka svom cilju.

Priliku da nastave svoj pobjedonosni niz košarkaši Gradine imaju u narednom kolu protiv ekipe Iskre iz Bugojna.