Subota, 27 Jula, 2024

Federer nakon pet i po godina prvi teniser svijeta

Švicarski teniser Roger Federer pobjedom protiv Robina Haasea rezultatom 2:1 u setovima (4:6, 6:1, 6:1) plasirao se u polufinale ATP 500 turnira u Rotterdamu, a prvi put nakon 2012. godine vratio se na mjesto prvog tenisera svijeta.

Nije sve dobro počelo za Federera, jer je Haase napravio brejk u devetom gemu prvog seta, a to mu je bilo dovoljno da dobije prvi set sa 6:4.

Švicarac je ekspresno završio drugi set. Napravio je dva brejka i isti dobio sa 6:1, a bez problema je slavio i u trećem setu istim rezultatom.

Federer je prvi put na mjesto broj jedan stigao u februaru 2004. godine, a od oktobra 2012. godine je to mjesto prepustio Nadalu, Đokoviću i Murrayju. Inače, prethodno je Andre Agassi držao titulu najstarijeg broja jedan, pošto je u septembru 2003. godine imao 33 godine.