Četvrtak, 25 Aprila, 2024

Zmajice ostale bez SP porazom u Cardiffu od Walesa pred 15.000 navijača

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Walesa poslije produžetaka u Cardiffu 1:0 i tako su se Zmajice oprostila od finala baraža i prilike da se plasiraju prvi put u historiji na Svjetsko prvenstvo.

Poslije regularnih 90 minuta mreže su mirovale na stadionu Cardiff City. Domaćim fudbalerkama poništena su dva pogotka prije produžetaka. Po jedan u oba poluvremena.

Ipak izabranice Samire Hurem nisu izdržale u nastavku. Gol vrijedan pobjede Walesa i prolaska u finale baraža za Svjetsko prvenstvo postigla je Jessica Fishlock u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog produžetka (105+2’) na asistenciju Rachel Rowe.

Velšanke će za protivnice u finalu baraža imati selekciju Švicarske, protiv koje će se boriti za plasman na završnicu ženskog Mundijala 2023. godine koji će se održati naredne godine u Australiji i na Novom Zelandu od 20. jula do 20 augusta.