Subota, 11 Maja, 2024

Historijski rezultat za našu zemlju: Elvedina Muzaferija osvojila četvrto mjesto

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je ostvarila najbolji rezultat našeg skijanja u historiji Svjetskog kupa!

Nakon jučerašnjeg osvajanja 18. mjesta u švicarskoj Crans Montani, danas je na istom skijalištu u drugom spustu osvojila četvrto mjesto.

Muzaferija je danas prvi put u karijeri utrku počela među 30 najboljih skijašica i sa startnim brojem 28 je ostvarila vrijeme 1:28.06 i zauzela fenomenalno četvrto mjesto!

Najbolje danas su bile Italijanke. Marta Bassino je trijumfovala s vremenom 1:26.84, a iza nje je završila Federica Brignone sa 54 stotinke zaostatka.

Treće mjesto je pripalo Lari Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka, što znači da je Muzaferiji podij izmakao za samo 11 stotinki. KLIX