Srijeda, 1 Maja, 2024

Roma rutinski pobijedila Veronu, Džeko ponovo bio na tribinama

Roma je slavila protiv Verone u utakmici 20. kola italijanske Serije A (3:1), a reprezentativca Bosne i Hercegovine Edina Džeke nije bilo ni na klupi za rezerve.

Gianluca Mancini je u 21. minuti doveo Vučicu u prednost, a samo minutu poslije Henrikh Mkhitaryan je povisio na 2:0. Nakon samo pola sata igre bilo je 3:0, a novi pogodak za domaće postigao je Borja Mayoral.

Leonardo Spinazzola je u 58. minuti bio blizu novog gola za rimski klub, ali odbranio mu je golman Verone. Gosti su smanjili na 1:3 u 62. minuti pogotkom Ebrime Colleyja.

Do kraja utakmice nije bilo većih šansi i rezultat se nije mijenjao. Ovo je bila 10 utakmica u Seriji A ove sezone u kojoj je Roma postigla tri ili više pogodaka, što je više od bilo kojeg drugog tima. U pet najjačih evropskih liga također na deset susreta su isto napravili samo PSG i Bayern Munchen.

Nije bilo informacija zbog čega Džeko nije bio ni na klupi, a u posljednje vrijeme o reprezentativcu BiH mnogo se pisalo, kako zbog odnosa sa trenerom Paulom Fonsecom, tako i o potencijalnom transferu u Inter.