Četvrtak, 2 Maja, 2024

Dortmund stigao Napoli, Basel se popeo na drugo mjesto tabele

131126154.1_xl

Večeras su odigrane utakmice 5. kola grupne faze Lige prvaka u okviru grupa E, F, G i H. Dortmund je uspio dostići Napoli na tabeli grupe s istim brojem bodova, dok je Milan zadržao drugo mjesto u grupi H. Iznenađenje večeri je bilo je u grupi E gdje je Basel pobijedivši Chelsea došao na drugo mjesto tabele.

Grupa E

Steaua – Schalke 0:0

Steaua i Schalke su odigrali bez golova.

Basel – Chelsea 1:0

Jedini gol u ovoj utakmici postigao je Salah koji je donio pobjedu Baselu od 1:0 i doveo ga na drugo mjesto tabale.

Arsenal – Marseille 2:0

Arsenal je poveo već u prvoj minuti susreta senzacionalnom individualnom akcijom Wilsherea koji je driblao sa šesnaest metara i postigao gol. U 37. minuti Marseillev N'Koulou je skrivio penal u 38. minuti. No, Arsenal nije povećao vodstvo jer je Ozil promašio. Ispravljaju to Englezi u 65. minuti. Strijelac je ponovo bio Wilshere.

Dortmund – Napoli 3:1

Nakon dosuđenog penala koji je skrivio Fernandez iz Napolija,. Marco Reus pogađa za 1:0 domaćeg tima u 10. minuti. Blaszczykowski se odlično snašao nakon primljenog pasa i uspio je zatresti Napolijevu mrežu za 2:0. U 71. minuti Insigne smanjuje vodstvo domaćina na 2:1. No, Dortmund uzvraća u 78. minuti. Aubameyang uspijeva sam da se probije do gola i zatresa za 3:1.

Porto – Austria Beč 1:1

Iako je Porto dominirao terenom prvo poluvrijeme, Austria Beč je povela golom Romana Kienasta u 11. minuti. Kienasta je postigao gol sjajnom individualnom akcijom U trku je prošao nekoliko odbrambenih igrača i šutirao s ruba šesnaesterca. Lopta je ušla u donji desni ugao. Nakon slobodnog udarca Porto izjednačava na 1:1. Strijelac u 49. minuti bio je Martinez.

Zenit – Atletico 1:1

Zanit i Atletico odigrali su neriješeno 1:1. Prvi gol postigao je Adrian u 53. minuti za vodstvo Atletica od 1:0. Do izjednačenja je došlo autogolom koji je izveo Atleticov igrač Alderweireld a koji je slučajno glavom pogodio svoju mrežu za 1:1

Celtic – Milan 0:3

Milan je poveo u 13. minuti golom Kake koji je postigao nakon dobro izvedenog kornera. U 49. minuti Milan ponovo nakon kornera postiže gol i povećava vodstvo na 2:0. Strijelac je bio Zapata. Baloteli u 60. minuti povećava vodstvo na 3:0.

Ajax – Barcelona 2:1

Ajax je poveo u 19. minuti kada je Thulani Serero zatresao Barcinu mrežu za 1:0. Domaći tim vodstvo povećava u 42. minuti golom Hoesena. U 49. minuti Ajaxov Jöel Veltman dobija crveni karton zbog užasnog starta na protivnika i sudija dosuđuje penal za Barcelonu. Xavi je šutirao i smanjio Ajaxovo vodstvo na 2:1